Міжсезонний період у опалюванні квартир в умовах України.

Що таке міжсезонний період у опаленні?

Це той відрізок календарного часу, який власники квартир з центральним опаленням добре знають по відчуттю прохолоди у помешканні і пов’язану з цим послідовність дій: дістати з антресолей чи балкона старий калорифер, купити новий, або ходити по своїй хаті вдягненому у светри і теплі носки. Останній варіант має свої плюси, бо щоб вискочити на вулицю за хлібом треба тільки взуття надягнути.

 Різниця між температурою на вулиці і в квартирі мінімальна, настрій такий, як погода за вікном, аптеки нібито чекають отой період, щоб нагадати, що ліки це теж, з кожним роком більша, частина сімейного бюджету. Знайома ситуація?

Якщо розглянути варіанти як пережити «перехідний період», звісно відкинувши такі як поїздка на цей час у теплі країни та бабусину камізельку, то виявиться що їх не так вже й багато. А саме: вище згаданий калорифер, запалена відкрита духовка на кухні (не вихід для усієї квартири, та ще й небезпечно), або витрати, пов’язані з придбанням нового обігрівача.

 Припустимо, що Ви все ж прийняли непросте рішення і вирішили цієї осені (весни) не мерзнути, (чи може масляний радіатор, куплений ще в кімнату у студентському гуртожитку, спочив з миром (або з димом)), і придбати обігрівач. Але вибір опалювальної техніки настільки великій, що постає питання – який з них буде кращий саме для Вас? Економніший, безпечніший, щоб не заважав, займаючи зайву площу,  і підходив для опалення всієї кімнати, а не тільки місця поряд з ним.

Сучасні технології та наукові досягнення, втілені у обігрівачах нового покоління, в змозі вирішити цю проблему. При невеликій споживаній потужності (40 – 50Вт на квадратний метр) та малих габаритах, ці прилади у стані обігріти досить велику площу, тобто обігрівач потужністю 500 Вт може забезпечити комфортну температуру у приміщенні до 12 м.кв. (Для прикладу споживання звичайного конвектора більше 100 Вт на м.кв.). І все це завдяки зміні самого принципу опалення: замість конвекції (тобто циркуляції повітря) – теплове випромінювання, яке не гріє повітря, а зразу нагріває стіни, предмети –  оточуюче середовище, яке згодом віддає тепло у приміщення. Теплове випромінювання, воно ж інфрачервоне, знайоме усім, як спогад про літо. Сонце, знаходячись від нас на дуже великій відстані, так само передає своє тепло землі. Звичайно, не всяке випромінювання безпечно та, тим більше, корисно, але саме те, що застосовано у інфрачервоних довгохвильових обігрівачах має навіть терапевтичний оздоровчий ефект, що доведено результатами досліджень.

На даний час існує багато виробників опалювальної техніки, які у характеристиках своїх виробів вказують «інфрачервоний», але, на жаль, не всі вони є такими дійсно. Формально вони не брешуть, тому що всі предмети, температура яких вище від 0°С випромінюють у інфрачервоному спектрі, навіть люди та тварини, але потужність та довжина хвилі при цьому різна. Конвекційний нагрівальний прилад навряд нагріє Вам кімнату, а от, споживаючій у половину менше від нього електроенергії, якісний інфрачервоний панельний обігрівач – без проблем.

Загалом Ви маєте вибір – традиційний конвектор, і всі його принади на додаток, («сказившийся   лічильник», висушування повітря, з головним болем; неможливість лишити без нагляду,  враження, що він переслідує Вас, бо завжди стоїть на дорозі) за невеликі гроші, або сучасний економний обігрівач Українського виробництва, який до того ж має багато варіантів встановлення (настінне, на ніжках у любому місці квартири ( ™ENSA), стельове, настінне під стелю (™ТеплоV), за прийнятну, у порівнянні з імпортними аналогами, ціну. До того ж виробники дійсно якісних інфрачервоних обігрівачів гарантують відповідність заявлених характеристик  – економічних: по споживанню – тепловій потужності (опалювальній площі), та фізичних: гарантовано довгий термін експлуатації, відсутність негативних для здоров’я та навколишнього середовища властивостей, пожежобезпенчність. 

За умови застосування якісних сучасних терморегуляторів/програматорів Ви отримаєте систему опалення, яку можна підлаштовувати під Ваші потреби та, наприклад, графік роботи, адже коли сім’ї не має вдома не потрібно підтримувати високу температуру у помешканні, а достатньо мінімальної. Перед Вашим приходом система, згідно налаштуванням, сама почне піднімати температуру і Ви зайдете у вже тепле комфортне приміщення. Застосовуючи електричні інфрачервоні системи обігріву Ви залежите тільки від електроенергії (Українського виробництва) та її ціни, яка, на даний час, також не дешева, але у порівнянні з іншими видами енергоносіїв є вигіднішою, економнішою та безпечнішою; вона раптово не закінчиться і не залежить від відносин України з іншими державами.

3 Replies to “Міжсезонний період у опалюванні квартир в умовах України.”

  1. Fanny Saleem Patsis

    We came across a cool web page that you may possibly appreciate. Take a appear for those who want. Fanny Saleem Patsis

  2. Bernie Darryl Mensch

    I have been checking out many of your stories and i can state pretty good stuff. I will make sure to bookmark your website. Bernie Darryl Mensch

  3. Gillan Ferdinand Everrs

    Looking forward to reading more. Great blog. Thanks Again. Really Great. Gillan Ferdinand Everrs

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *