Що таке інфрачервоне випромінювання?

Електросистеми Мегаліт
Електросистеми Мегаліт

Що таке інфрачервоне випромінювання?

З давніх часів люди добре знали благотворну силу тепла або, кажучи науковою мовою, інфрачервоного випромінювання. Інфрачервоне випромінювання – це частина спектру випромінювання Сонця, що безпосередньо примикає до червоної частини видимої області спектра і яка має здатність нагрівати більшість предметів. Людське око не в змозі бачити в цій частині спектру, але ми можемо відчувати тепло.

Як відомо, будь-який об’єкт, чия температура перевищує (– 273) градусів Цельсія випромінює, а спектр його випромінювання визначається тільки його температурою і випромінювальною здатністю. Інфрачервоне випромінювання має дві важливі характеристики : довжину хвилі (частоту) випромінювання та інтенсивність. Інфрачервоні промені були відкриті в 1800 році англійським фізиком Вільямом Гершеле. Підрозділяють три області інфрачервоного випромінювання залежно від довжини хвилі: ближня (0,75—1,5 мікрометрів), середня (1,5 – 5,6 мкм) і дальня (5,6—100 мкм)( 1 мкм=1/1000000 м). Інфрачервоні промені абсолютно безпечні для організму людини на відміну від рентгенівських, ультрафіолетових або СВЧ.

В інфрачервоному спектрі є область з довжинами хвиль приблизно від 7 до 14 мкм (так звана довгохвильова частина інфрачервоного діапазону), що впливає на організм людини по – справжньому з унікальною корисною дією. Ця частина інфрачервоного випромінювання відповідає випромінюванню самого людського тіла з максимумом на довжині хвилі близько 10 мкм. Тому будь-яке зовнішнє випромінювання з такими довжинами хвиль наш організм сприймає як «своє». Найвідоміше природне джерело інфрачервоних променів на нашій Землі – це Сонце, а найбільш відоме штучне джерело довгохвильових інфрачервоних променів – це піч, і кожна людина обов’язково відчувала на собі їх благотворний вплив.

Або тепло та комфорт_400Впливаючи на організм людини в довгохвильовій частині інфрачервоного діапазону, можна одержати явище, зване «резонансним поглинанням», при якому зовнішня енергія буде активно поглинатися організмом. В результаті цього впливу підвищується потенційна енергія клітини організму, і з неї йде не зв’язана вода, підвищується діяльність специфічних клітинних структур, зростає рівень імуноглобулінів, збільшується активність ферментів і естрогенів, відбуваються й інші біохімічні реакції. Це стосується всіх типів клітин організму і крові.