Можливі помилки при підключенні стабілізатора

Це не інструкція по підключенню та встановленню стабілізаторів Phantom, нижчевикладений матеріал добре відомий кваліфікованим електрикам, фахівцям в області монтажу електропроводки і систем автоматики. Однак, багато користувачів, які не мають достатньої кваліфікації, беруться за встановлення стабілізатора, нормалізатора або джерела безперебійного живлення (далі – приладу), без залучення фахівців. Дана стаття покликана попередити їх про можливі помилки при підключенні, а так само їх наслідки. У будь-якому випадку, щоб уникнути ураження електричним струмом і псування устаткування, рекомендується довіряти монтаж і підключення кваліфікованим фахівцям!

В переважній більшості випадків, при підключенні стабілізаторів напруги, важлива фазировка, тобто збіг фазних контактів (в однофазному варіанті) вхідної мережі з вхідними фазними контактами приладу, а нульової (нейтраль) вхідної мережі – з нульовими (нейтраль) контактами приладу, а також збіг фазних і нульових контактів приладу з відповідними контактами споживачів.

Якщо прилад забезпечує гальванічну розв’язку вхідних клем з вихідними, то при встановленні такого обладнання нема про що турбуватися. Дотримання фазировки не критично. Але, не все так просто.

Стабілізатори, нормалізатори і ДБЖ торгових марок Phantom Power Equipment® і Phantom Energy Solutions® забезпечують «наскрізний нуль». Це означає, що вхідні нульові клеми приладу жорстко (безпосередньо) пов’язані з вихідними нульовими клемами. Навіщо це зроблено? Справа в тому, що безліч об’єктів, на яких встановлюються подібні прилади, опалюються газовим обладнанням з електронним управлінням. А більша частина такого обладнання дуже вибагливо ставиться до наявності «жорсткого» з’єднання з нейтраллю. Інакше, схема запалювання котлів не спрацьовує.

Отже, призначення «наскрізного нуля» зрозуміло. Тепер, розглянемо можливі варіанти підключення приладів, в тому числі, і помилкові. Як приклади будуть наведені спрощені схеми підключення нормалізаторів VN-600F (або VN-720) які ідентичні схемам підключення ДБЖ UPS-0512, UPS-1224 і UPS-2024. Символи «Ф» і «Н» на схемах позначають Фазу і Нейтраль на вилці і в розетці приладу.

На мал.1 показаний варіант підключення з одним споживачем, пов’язаним з зовнішньою мережею ТІЛЬКИ через нормалізатор. Тобто, нормалізатор включений в розетку , а в його розетку включений споживач, наприклад, холодильник. Холодильник НЕ МАЄ іншого зв’язку з загальною мережею. Фазировка в такому випадку не має значення. Виняток – газовий котел з електронним управлінням в ролі споживача!

Правильне підключення стабілізатора

Мал.1 Схема встановлення з одним споживачем

      Не рідкісні випадки, коли власник хоче використовувати прилад для живлення лише частини раніше встановлених споживачів на об’єкті. Як приклад – стабілізація напруги лінії освітлення квартири. Найчастіше, для вирішення такого завдання, не вдається організувати варіант підключення, зображений на рис.1. Головна причина в тому, що нейтральний провід всіх споживачів потрібної групи (світильників, люстр) жорстко пов’язаний із загальною нейтраллю квартири. Причому, не завжди в щиті, де можна було б все перекомутувати, а наприклад, в розподільних коробках. У такому варіанті неминуче підключення до існуючої внутрішньоквартирної мережі в щиті. Вважаємо, що фазний провід потрібної нам групи освітлення – в нашому розпорядженні, наприклад, заходить на авт. вимикач «Освітлення» в щиті. Схема правильного підключення такої установки показана на мал.2.

Правильне підключення стабілізатора

Мал.2 Схема підключення до частини споживачів, пов’язаних нульовим дротом з іншою мережею

  Розглянемо помилковий варіант підключення. В даному випадку мал.3), вхід приладу правильно підключений до неї. Однак, кабельна лінія, підготовлена для підключення потрібної групи споживачів, неправильно включена в прилад. В результаті – коротке замикання на виході приладу і ймовірна його поломка! Червоним кольором позначено ділянку ланцюга, на якому виникне коротке замикання.

Помилка підключення стабілізатора

Мал.3 Помилкова схема підключення. КЗ по виходу приладу

   Вищерозглянутий помилковий варіант підключення не єдино можливий. Розглянемо ще одну схему (мал.4) В даному випадку, прилад неправильно включений в мережу і кабельна лінія, підготовлена для підключення потрібної групи споживачів, неправильно включена в прилад. Як наслідок – коротке замикання між входом приладу і його виходом і поломка! Червоним кольором позначено ділянку ланцюга, на якому виникне коротке замикання.

Помилка підключення стабілізатора

Мал.4 Помилкова схема підключення. КЗ між входом і виходом приладу

   Перераховані вище помилки при підключенні можуть привести до поломок стабілізаторів, нормалізаторів і ДБЖ. Такі несправності не підпадають під умови Гарантійного обслуговування і усуваються за рахунок власника! Крім того, виникнення короткого замикання може призвести до ураження електричним струмом та пожежі!

Ми наполегливо радимо довіряти всі роботи по підключенню стабілізаторів, нормалізаторів і джерел безперебійного живлення кваліфікованим фахівцям!

1 Reply to “Можливі помилки при підключенні стабілізатора”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *