Тепловтрати

TeplovtrataТепловтрати – це тепло за яке Ви вже заплатили свої гроші по рахунках за газ, електроенергію, квитанціях ЖЕКу, або купляючи дрова, вугілля, але ці гроші, в буквальному сенсі, пішли за вітром.

ТЕПЛОВТРАТИ ЧЕРЕЗ РІЗНІ ВИДИ ЗОВНІШНІХ ОГОРОДЖЕНЬ

У холодну пору року обов’язково опалюються кімнати, в яких люди живуть і працюють. Чим холодніше погода, тим сильніше доводиться топити, тому що при похолоданні збільшуються тепловтрати через стіни, вікна і зовнішні огороджувальні конструкції. Тепловтрати через окремі зовнішні елементи будинку розрізнені і багато в чому залежать від теплоізоляційних якостей окремих конструкцій, а також їх розмірів.

Найбільша площа припадає на зовнішніх огороджень зовнішні стіни. Тому їх теплозахисні якості багато в чому визначають умови внутрішнього мікроклімату приміщення. Чим вище опір стіни теплопередачі, тим менший потік тепла через неї проходить і тим менше тепловтрати. В залежності від конструкції стін будинку через них втрачається до 30-40% тепла.

Віконні отвори в загальній площі зовнішніх огороджень становлять значно менший відсоток у порівнянні зі стінами. Однак вони мають гіршу теплозахист: опір теплопередачі віконного блоку з подвійним заскленням в 2-3 рази менше, ніж у зовнішніх стін. Тому через вікна втрачається значна кількість теплоти – 10-20% всіх тепловтрат будинку. Для підтримки в приміщенні сприятливого мікроклімату, зменшення витрат на опалення і зниження тепловтрат необхідно особливу увагу звернути на вікна. Порівняно невеликі витрати на підвищення теплоізоляції вікон дають значне зменшення витрат на опалення і дозволяють поліпшити тепловий комфорт в приміщенні.

На втрати тепла через стіни і особливо через вікна і стики віконних коробок із стінами сильний вплив робить вітер. Оскільки будівельні матеріали і конструкції є більшою чи меншою мірою повітропроникними, то через них повітря може проникати з вулиці в приміщення і з приміщення на вулицю. Якщо повітря потрапляє зовні всередину будинку, то це називають інфільтрацією, якщо з приміщення назовні, то ексфильтрацією.

При інфільтрації через конструкцію стіни, стики та нещільність вікон в зимовий період проникає холодне повітря. Проходячи через товщу стіни, він викликає зниження температури всередині огорожі і на його поверхні, а проникаючи в кімнату, охолоджує внутрішнє повітря і викликає додаткові втрати тепла. Найбільші тепловтрати при інфільтрації відбуваються через вікна і стикові з’єднання віконних блоків зі стінами.

При эксфильтрації тепле повітря, що виходить з приміщення через зовнішнє огородження, підвищує температуру на їх поверхні та в товщі, сприяючи збільшення тепловтрат житловим будинком. Крім цього при эксфильтрации підвищується вірогідність випадання конденсату на стінах, склінні, віконних укосах і всередині огороджень.

Втрати тепла через перекриття першого поверху в більшості випадків складають 5-15% загальних тепловтрат. При будівництві будинку необхідно якісно виконати теплоізоляцію цокольного перекриття і забезпечення на поверхні підлоги температуру не більше ніж на 2°С нижче температури внутрішнього повітря.

У холодну пору року частина тепла втрачається через дах, причому в одно-, двоповерхових будинках вони більше, ніж в багатоповерхових, і складають відповідно 15-25 і 5-10%. Тому при проектуванні і будівництві індивідуальних малоповерхових будинків особлива увага має бути приділена теплоізоляції перекриття верхнього поверху або горищного перекриття. Часто на другому поверсі двоповерхового індивідуального будинку влаштовують житлові кімнати – мансарди. У них дах виконує функцію зовнішнього огородження, захищає приміщення від дощу, вітру, холоду. Його хороші теплоізоляційні якості створюють затишок і тепловий комфорт, знижують витрати на опалення будинку, а в сонячну погоду дозволяють захистити кімнату від перегріву.

Тепловтрати є завжди, але їх Ви можете суттєво зменшити!

Зйомка тепловизором неутепленого будинку та будинку з дерев’яного бруса:

Teplovizor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *