Монтаж “теплої підлоги” з інфрачервоної нагрівальної плівки

Logo HeatPlus_200Монтаж нагрівальної інфрачервоної плівки Heat Plus

 

Всі роботи повинні виконуватись спеціалістами відповідної кваліфікації, з дотриманням норм техніки безпеки.

Монтаж інфрачервоної теплої підлоги досить складний технічний процес, тому роботи з її встановлення рекомендуємо доручити спеціалістам, які мають відповідний досвід і кваліфікацію.

ЕТАПИ ВИКОНАННЯ РОБІТ:

1. Розрахунок номінальної потужностіKalkulytor

Інфрачервона плівка для теплої підлоги може бути використана двома способами: як для влаштування комфортної теплої підлоги, так і як основний тип опалення.

У першому випадку інфрачервона плівка вкладається тільки у тих місцях приміщення, де потрібна тепла підлога. У другому випадку номінальну потужність системи теплої підлоги розраховують згідно теплового розрахунку.

Відповідно до теплового розрахунку підбирають інфрачервону плівку необхідної потужності.

2. Визначення кількості нагрівальної плівки і виготовлення схеми її вкладання

Після вирахування номінальної потужності системи теплої підлоги і типу нагрівальної плівки визначають кількість нагрівальної плівки.

Після визначення кількості нагрівальної плівки креслять схему її вкладання.

uborka_montag3. Підготовка поверхні

Перед монтажем «теплої підлоги» необхідно провести ретельне прибирання приміщення. Видаліть каміння, бруд, вологу з основного покриття (стяжки) і підготуйте його під покриття, яке буде укладено під термоплівкою. На одному квадратному метрі основної підлоги не повинно бути нерівностей вище Змм.

4.Теплоізоляція

heat-plus-montagДля зниження тепловтрат, на основну підлогу (стяжку) вкладається теплоізоляційний матеріал з відбиваючим покриттям Heat Plus E-PEX в рулонах, товщиною 3мм. для легкого покриття (ламінат, ковролін і т. д.), який зупиняє втрату тепла.

Для цокольних та вологих приміщень, при використанні гріючої плівки під покриття з попередньою заливкою «самовирівнювальної стяжки», рекомендуємо використовувати як додатковий засіб для захисту та зменшення тепловтрат – тепло-гідро ізоляційне покриття «ТЕЗОЛАТ», товщиною 1,5мм, яке наноситься першим шаром на стяжку.

Відміряйте і наріжте смуги теплоізоляційного матеріалу потрібного розміру. Покладіть нарізані полоси на підлогу, відбиваючим матеріалом догори, і скріпіть між собою скотчем. Нарізати теплоізоляційні матеріали краще всього по довжині опалювального приміщення.

heat-plus-plenka5. Вкладання термоплівки

При визначенні місця укладання необхідно звернути увагу на те, щоб на обігріваючий плівці не стояли стаціонарні меблі, які в своїй основі мають не вентильовані кишені, що може стати причиною замикання тепла» і перегорання ділянки плівки, на якій стоять меблі.

Рекомендується укладати термоплівку приблизно на 70-80% опалювальної площі, для основного обігріву і 60% для додаткового. Від стін необхідно зробити відступ не менше 5-10 см.

heat-plus-plenka2Розкладіть нарізані лінії термоплівки Heat Plus мідними смугами вниз і прикріпіть їх до теплоізоляційного матеріалу за допомогою ізоляційної стрічки Heat Plus Iz5.

Вкладати термоплівку бажано по довжині приміщення – чим більше цілих смуг плівки – тим менше місць з’єднань і електричних дротів.

При використанні обігріваючої плівки Heat Plus під м’які покриття (ковролін, лінолеум, вініл тощо), вимагається застосування поверх термоплівки теплорозподільчої  підкладки Heat Plus E-STONE для рівномірного розподілу тепла і захисту від механічних пошкоджень плівкової підлоги Heat Plus.

heat-plus-connector6. З’єднання обігріваючої плівки з проводами

Встановіть клеми (конектори ) на мідних смугах термоплівки і затисніть їх пресом для конекторів. Перевірте надійність з’єднання – половинки затискача повинні надійно контактувати між собою. Замість клеми можливе підключення проводів пайкою до мідної шини за допомогою паяльника і припою. Використання клеми є більш простим, але менш надійним способом порівняно з припоєм.

Довжина смуги термоплівки не повинна перевищувати:

  • для термоплівки шириною 500мм – 12 м;
  • для термоплівки шириною 800мм – 8 м;
  • для термоплівки шириною 1000мм – 7 м;

OLYMPUS DIGITAL CAMERA7. Ізоляція

Місця з’єднань, контактні кліпси і незадіяні кінці мідних струмопровідних шин ретельно ізолюються за допомогою бутиловою стрічки (Bt5), поверх якої клеїться ізоляційна стрічка (Iz5). У разі надмірної товщини контактної групи в підлозі або теплоізоляторі під плівкою робляться відповідні заглиблення. Дроти фіксуються монтажною стрічкою (Стрічка монтажна Heat Plus).

8. Укладання проводів

VkladannyПідготуйте в підлозі канавку для укладання шлейфу силового живлення і управління, який складається з комплекта проводів для підключення термоплівки і датчика температури від терморегулятора.

Підключайте дроти згідно із зазначеною схемою підключення. В залежності від потужності системи рекомендується використовувати дроти перетином 1,5мм² та/або 2,5 мм². Підключення термоплівки до мережі проводиться паралельно, тобто всі монтажні дроти підключаються по одній стороні приміщення. Рекомендується використовувати дроти двох кольорів. Один колір проводу приєднується тільки до одного затискача (клеми) кожної смуги. Вкладіть дроти у підготовлену канавку.

Планувати місця з’єднань слід таким чином, щоб місця встановлення контактів і проводів були розміщені уздовж стіни, бажано, під або поруч з плінтусом. Плівка розрізається виключно по секціях в місцях розрізу – як зазначено на термоплівці (кожна секція – 20 см).

heat-plus_termoregulyator9. Встановлення терморегулятора

Після укладання термоплівки, виберете місце встановлення терморегулятора. Терморегулятор рекомендується встановлювати поблизу наявної проводки, на відстані до 2м (або 5м) від датчика температури, який повинен бути встановлений під термоплівкою. Терморегулятор встановлюється на стіні, в найбільш зручному для користувача місці. Терморегулятор вибирається з урахуванням струму навантаження від 9А до 27А (або необхідної площі обігріву 1-22 м²) і діапазоном регулювання температури від 0°С до + 600°С. Для «важкого» покриття рекомендується встановлювати додатковий (резервний) термодатчик.

УВАГА!!! Максимальна площа для підключення одного терморегулятора залежить від його потужності (від 8 до 22м²). Якщо струм навантаження (потужність площі обігріву) перевищують максимально допустимий струм терморегулятора – необхідне встановлення додаткового комутуючого обладнання, яке буде безпосередньо вмикати та роз’єднувати лінію живлення термоплівки, а терморегулятор буде виконувати функцію керування цим комутуючим обладнанням.

10. Перевірка функціонування

Після закінчення всіх робіт по з’єднанню і ізоляції контактів, підключення терморегулятора, проводиться перевірка роботи плівкового нагрівача, здійснюється контроль місць ізоляції та підключення монтажних дротів, а також лінії відрізу плівки. Тепла підлога приєднуються до електромережі на 15-20 хв. для перевірки функціонування.

Поліетиленова плівка та монтажна сітка11. Встановлення під «важке» покриття

Зверху та знизу термоплівка накривається поліетиленовою плівкою так, щоб був утворений своєрідний «конверт», у якому знаходиться термоплівка та тепловідбиваючі і заземлюючі елементи.

Для зняття статичної напруги радимо використовувати заземлюючий шар  Heat Plus E-DERO, що застосовується у вологих приміщеннях, а також приміщеннях, побудованих з сендвіч–панелей, або побудованих із застосуванням металовмісних матеріалів (наприклад сталевої арматури при монолітному способі будівництва) та вкладається поверх плівки Heat Plus і проводів з напуском 3-5см по периметру.

«Самовирівнювальна стяжка»Поверх поліетиленової плівки встановлюється монтажна склосітка SA-111 з великим запасом по периметру.

У місцях, де відсутні струмопровідні і карбонові елементи, прямо крізь монтажну сітку, поліетилен, нагрівальну плівку і теплоізоляцію здійснюється буріння підлоги. У пророблені отвори забиваються дюбеля.

Далі відбувається заливка «самовирівнювальною стяжкою» для теплої підлоги, завтовшки 10-20мм. Таким чином, здійснюється армування верхнього шару «самовирівнювальної стяжки» з бетонною основою підлоги.

Підлогове покриття - плитка, керамограніт.Після повного затвердіння «самовирівнювальної стяжки» (див. інструкцію виробника) укладається керамічна плитка, інші кам’яні покриття, на шар плиткового клею (для теплих підлог) від 5-10мм, або паркет або дошка на монтажний клей.

Увага! Перед свердлінням підлоги переконайтеся у відсутності будь-яких струмопровідних мереж та комунікаційних труб в цементній стяжці! При наявності точного плану розташування таких комунікацій обминайте їх, але таким чином, щоб максимально закріпити монтажну склосітку до основної поверхні.

У разі виникнення будь-яких сумнівів, щодо змісту наявної цементної стяжки, наполегливо рекомендуємо скористатися послугами фахівців, які здійснять перевірку підлоги на безпеку свердління, за допомогою спеціального обладнання.

ВИМОГИ БЕЗПЕКИ!

ЗАБОРОНЕНО: 

  •  виконувати монтажні роботи при підвищеній вологості, на вологих поверхнях і при температурі нижче 0°С!
  •  використовувати теплоізолятор, покритий алюмінієвої чи іншою металевою фольгою!
  •  вкладати термоплівку під пінопласт, стіродур, мінвату і т.п. утеплювачі, килимові покриття з великим ворсом і т. п.!
  •  перегинати термоплівку на ділянці 5 см на кут 90º, або до появи місць зламу!
  •  накладати термоплівку одна на одну або перехрещувати!
  •  встановлювати великі стаціонарні меблі на термоплівку!
  •  використовувати для кріплення термоплівки плівки цвяхи, або самостійно проробляти в плівці отвори! Необхідно заізолювати пробите місце з двох сторін!
  •  розрізати плівку в інших місцях, ніж вказані місця розрізу секцій на плівці. Довжина кожної секції – 20 см.;
  •  використовувати смуги термоплівки довжиною більше:

– для термоплівки шириною 500мм – 12 м;

– для термоплівки шириною 800мм – 8 м;

– для термоплівки шириною 1000мм – 7 м;

  •  підключати термоплівку до мережі без ізоляції контактів і ліній відрізу плівки, підключати до електричної мережу термоплівку, згорнуту в рулон!
  • – встановлювати термоплівку поруч з каміном, пічкою, батареєю або іншими аналогічними нагрівальними приладами!
  •  встановлювати терморегулятор, потужність якого менше, ніж необхідно (без використання додаткового обладнання), виконувати роботи по установці і ремонту терморегулятора, не відключивши напругу!
  •  вмикати систему інфрачервоної підлоги до повного затвердіння цементної стяжки або плиткового клею (див. інструкцію виробника) !
  •  при потраплянні великої кількості води на (під) підлогу, забороняється використання нагрівальної плівки до повного висихання всього шару підлоги!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *