Оздоровлюючий ефект інфрачервоних систем опалення

Або тепло та комфорт_400Найбільш комфортним і екологічним слід визнати інфрачервоний обігрів житлових приміщень, що використовує температуру випромінюючих поверхонь інфрачервоного обігрівача, яка не перевищує 50 градусів. При такій температурі інфрачервоного обігрівача досягається максимальна ефективність опалювання приміщень.

Як відомо, ефективність інфрачервоного опалення приміщень пов’язана не з температурою повітря, досягнутою при заданій потужності обігрівача в приміщенні, а з досягненням теплового комфорту для людей, що знаходяться у ньому.

Як було вказано вище, при температурі інфрачервоного обігрівача ~50 градусів, максимум в енергетичному спектрі випромінювання лежить в діапазоні 9,2-9,3 мкм. Це, наприклад, температура цегельної стіни традиційної печі або теплого піску на пляжі. Для такого “м’якого” інфрачервоного випромінювання одяг і шкірні покриви напівпрозорі, воно глибоко проникає в організм і зігріває його швидко і максимально ефективно.

Організм людини адаптований до такого променистого тепла впродовж всього процесу біологічної еволюції і ці промені необхідні для нормальної життєдіяльності організму так само, як їжа, повітря і вода. Тому відвіку помічений оздоровлюючий ефект південних пляжів, теплого мармуру в римських термах, цегельної лежанки печі. Локальний нагрів внутрішніх тканин на долі і одиниці градусів, як правило, сприяє життєдіяльності біологічних об’єктів, підвищуючи інтенсивність процесу обміну речовин.

Відомо, що максимум інтенсивності в суцільному спектрі випромінювання і поглинання тіла людини (~37 градусів) доводиться на довжину хвилі, рівну 9,3-9,5 мкм, причому саме на цій довжині хвилі має місце найбільша глибина проникнення інфрачервоного випромінювання в тіло людини (В.М.Боголюбов, Г.Н.Пономаренко, “Загальна фізіотерапія”, М., Медицина, 1999, стор. 151). У живих організмах утворюються біологічні кристали, побудовані з біологічних макромолекул – білків, нуклеїнових кислот або вірусних часток.

Складні хімічні окислювально-відновні реакції, реакції розщеплювання і синтезу, процеси зростання і розчинення біокристалів і інші біохімічні процеси, що відбуваються в тканинах і живих клітинах здорового організму, обумовлені оптимальною температурою тіла, окремих органів і тканин організму. При проходженні м’якого інфрачервоного випромінювання через тканини, якщо ці частоти відповідають частоті теплових процесів, що протікають в тканинах організму, відбувається його резонансне поглинання на частотах, співпадаючих з деякими власними коливальними і обертальними частотами молекул або з частотами коливань кристалічної решітки біокристалів. Таке м’яке інфрачервоне випромінювання є біорезонансним для тканин живого організму і дає істотний позитивний вплив на біохімічні процеси, що протікають в них.

У холодну пору року організм людини недостатньо отримує від довколишніх предметів променистої енергії біорезонансного діапазону. Особливо це помітно, коли стіни приміщень вже вистигли, а центральне опалювання ще не включене. Саме у ці періоди частіше спостерігаються ОРВІ, епідемії грипу і інші вірусні захворювання. Ймовірно, це пов’язано з тим, що при недоліку ендогенного тепла, пов’язаному з малорухливим способом життя, і недоліку біорезонансного екзогенного тепла, витікаючого від довколишніх предметів і стін, знижується метаболізм кліток, в організмі людини активніше йдуть процеси зростання біокристалів, у тому числі розмноження вірусних біокристалів, накопичуються шлакові відкладення, кристалізуються камені в нирках, печінці, жовчних протоках, відкладаються солі в суглобах і хребті.

Резонансне поглинання тепла глибоко розташованими тканинами організму підвищує рухливість молекул в біокристалах, збільшує проникність клітинних мембран, активізує процеси обміну речовин, руйнує біокристали хвороботворних вірусів і сприяє розчиненню каменів, солей важких металів, бляшок холестеринів і інших відкладень.

Тому, для підтримки здоров’я дуже важливим є регулярне використання корисних властивостей біорезонансного екзогенного тепла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *