Шкода і користь інфрачервоного опалення

Здоровье5Коли почалася техногенна ера, людство все більше і більше почало стикатися з різними видами випромінювань. І, відповідно, все більше людей почало дізнаватися про різні види випромінювань: радіоактивне, ультрафіолетове, інфрачервоне, рентгенівське, магнітне і електромагнітне випромінювання в цілому. Стали загальнодоступні відомості про використання випромінювань в промисловості. На жаль, вирішальними чинниками в утворенні репутації різних випромінювань зіграв їх вплив на здоров’я. Причому, як правило, інформаційний бум виникав лише після чергової технологічної катастрофи (Чорнобиль).

У зв’язку з цим у багатьох людей склалася стійка думка про шкоду всякого роду випромінювань. Звичайно, у багатьох випадках ці люди мають рацію, радіоактивне випромінювання, наприклад, дійсно небезпечно для нашого організму, і його слід всіляко уникати. Але, це твердження не може бути справедливе для всіх видів випромінювань. Адже ніхто ніколи не чув, щоб магніт був шкідливий для людини. Але, ми поговоримо про передбачувану шкоду і користь інфрачервоного випромінювання.

Науці невідомі які-небудь негативні впливи інфрачервоного випромінювання на організм людини.

Інфрачервоне випромінювання або теплове випромінювання – це вигляд поширення тепла. Це те ж саме тепло, яке Ви відчуваєте від гарячої печі, сонця або від батареї центрального опалювання. Воно не має нічого спільного ні з ультрафіолетовим випромінюванням, ні з рентгенівським. Абсолютно безпечно для людини. Більш того, зараз інфрачервоне випромінювання знайшло дуже широке поширення в медицині (хірургія, стоматологія, інфрачервоні лазні), що говорить не лише про його нешкідливість, але і про корисну дію на організм.

У інфрачервоному спектрі є область з довжинами хвиль приблизно від 7 до 14 мкм (так звана середньохвильова частина інфрачервоного діапазону), що надає на організм людини по-справжньому унікально-корисну дію. Ця частина інфрачервоного випромінювання відповідає випромінюванню самого людського тіла з максимумом на довжині хвилі близько 10 мкм. Тому будь-яке зовнішнє випромінювання з такими довжинами хвиль наш організм сприймає як “своє”, поглинає його і оздоровляється.

Існує також поняття далекого, або довгохвильового інфрачервоного випромінювання.

Який же вплив надає воно на тіло людини? Цей вплив розділяють на дві складових.

Перша з них – загальнозміцнююча дія, яка допомагає організму боротися з багатьма відомими хворобами, підсилює імунітет, підвищує природну опірність організму, допомагає боротися із старістю.

Друга – пряме лікування загальних нездужань, з якими ми зустрічаємося повсякденно.

Dr.Aaron M. Flickstein так починає свою статтю “Infrared Thermal System” зі вступу SAFETY OF INFRARED RADIANT ENERGY (Безпека інфрачервоної енергії):

Що насправді є інфрачервоним випромінюванням? Вам немає про що хвилюватися – це не має нічого спільного з жорстким ультрафіолетовим випромінюванням “С”, яке обпалює і шкодить шкірі або ж з радіоактивним випромінюванням.

Інфрачервоне випромінювання це просто форма енергії, яка нагріває об’єкти безпосередньо без нагрівання повітря між джерелом випромінювання і об’єктом…

Під час приготування їжі з допомогою інфрачервоних променів продукти стерилізуються, знищуються шкідливі мікроорганізми і дріжджі, зберігаючи при цьому всі мінерали і вітаміни. Інфрачервоні печі не мають нічого спільного з мікрохвильовими печами. Вони не руйнують продукти, а, навпаки, зберігають всі їх природні якості.

На закінчення хочеться сказати наступне: інфрачервоне випромінювання це один із складників звичайного сонячного світла. Практично всі живі організми знаходяться під впливом сонця і, отже, інфрачервоних променів. Більш того, саме без цих променів наша планета не прогрівалася б до звичних для нас температур, не прогрівалося б повітря, на Землі панував би вічний холод.

Інфрачервоне випромінювання – природний, природний вигляд передачі тепла. Нічого більше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *