Тепло, приємно і корисно

Princip IKДослідження показали, що при конвекційному опалюванні, температурний градієнт по висоті складає 1,7 – 2,50 градусів/м, причому тепле повітря природним чином виявляється вгорі, а холодне знизу. Це особливо актуально для дачного і котеджного будівництва, а також для перших і напівпідвальних поверхів міських багатоповерхових будівель. При цьому різниця температури біля підлоги і біля стелі може досягати 6 – 10 градусів.

При інфрачервоному опаленні температура біля поверхні підлоги вища, ніж біля стелі, температурний градієнт приблизно складає 0,3 градуси/м. В цих умовах комфортна температура на висоті 1,5 м може бути знижена на 2-3 градуси без збитку для людини, і температура підлоги складатиме 18-19 градусів.

Для житлових приміщень інфрачервоне опалення на 20-25 % економніше конвекційного за рахунок суттєвого зниження витрат на опалювання стельової частини.

Деяку економію електроенергії може дати локальний або зональний обігрів. Наприклад, робочий стіл і зона, що його оточує, можуть мати комфортніший температурний режим, ніж інша частина приміщення. Встановлені інфрачервоні обігрівачі забезпечать тепловий режим без протягів і небезпечних для здоров’я вентиляторів. Особливо ефективне інфрачервоне опалення для приміщень з високими стелями (склади, ангари, спортзали, басейни і ін.). Економія досягається за рахунок того, що немає необхідності прогрівати 80 % об’єму, а конвекція теплого повітря дуже незначна.

Використання інфрачервоного опалення.

Особливості інфрачервоного обігрівача і принцип опалювання визначають специфіку його оптимального використання.

Якщо у вас в квартирі засклена лоджія або балкон, то ідеальним рішенням будуть саме інфрачервоні обігрівачі. Вони абсолютно не вимагають місця, розміщуючись на стелі, і економніші в приміщеннях, які погано утеплені.

Дуже зручні інфрачервоні обігрівачі в малоповерхових заміських будинках. При такому опалюванні, навіть включеному на повну потужність, відсутні конвекційні потоки, частки пилу, що піднімаються і розносяться по всьому приміщенню. Це дає вам можливість обійтися без щоденного вологого прибирання.

Оскільки вартість інфрачервоних обігрівачів дещо вище, ніж вартість конвекторів, встановлювати їх краще в кімнатах, де потрібний підвищений тепловий комфорт, підігріта підлога. Особливо ефективний такий спосіб опалювання для “зимового саду” або “зеленого” куточка, оскільки інфрачервоні обігрівачі створюють природний для рослин мікроклімат і економлять електроенергію.

Інфрачервоні обігрівачі також підходять для прогрівання скляних поверхонь (вітрин, вітражів і так далі), тобто захисту вікон від льоду і снігу.

Інфрачервоне опалення має явні переваги при використанні в офісах, магазинах, кафе, ресторанах і тому подібне. Найчастіше на таких об’єктах використовуються касетні стелі, і вбудована стельова система опалювання підвищує тепловий комфорт, не накладаючи жодних обмежень на розміщення меблів і устаткування.

Після закриття установи або магазина система переводиться в економічний режим. А це заощадить вам до 30-40 % електроенергії, адже робота в такому режимі складе приблизно 2/3 опалювального часу. Вранці, перед відкриттям, терморегулятор автоматично включить опалення і доведе температуру до денної, комфортної.

Відсутність конвекційних потоків сприятиме чистоті і стерильності в лікарняних палатах, операційних, санаторіях і будинках відпочинку.

Проте фахівці вважають, що основне призначення інфрачервоних обігрівачів – опалення приміщень великого об’єму з високими стелями і поганою теплоізоляцією. Це, як правило, заводські корпуси, склади, автобази, криті спортивні і концертні зали, виставкові павільйони, закриті ринки і ангари.

Для таких споруд економія електроенергії, з врахуванням локального характеру опалювання, може досягати 10 і більше разів.

Якщо врахувати, що капітальні витрати на устаткування незначні, монтаж нескладний, а профілактичні і ремонтно-експлуатаційні роботи практично відсутні, стає вочевидь перевага інфрачервоного опалення.

На закінчення нагадаємо коротко про деякі переваги інфрачервоного опалення.

– Моделі, орієнтовані на житлові приміщення, безпечні для людини, фон електромагнітних полів нижчий за фон деяких побутових електроприладів, немає продуктів горіння, зберігається природна вологість приміщення, не створюються протяги, запахи, устаткування працює безшумно.

– Оскільки немає конвекційних потоків, пил не циркулює по приміщенню. Тепло відчувається відразу після включення, довколишні предмети мають теплі поверхні. Залежно від потреби можна створювати зони підвищеного комфорту або рівномірно прогрівати приміщення.

– При правильному монтажі, дотриманню вимог по установці виключені удари струмом і пожежі.

– Інфрачервоні обігрівачі не впливають на роботу вентиляційних систем, дозволяють ефективно опалювати будівлі з поганою теплоізоляцією, з високими стелями, використовуються на відкритих майданчиках і в літніх кафе.

– Після аварійного відключення електроживлення система опалювання починає працювати без участі людини, як тільки напруга в мережі відновлена.

– Система управління і програмування дозволяє регулювати температуру в широкому діапазоні в кожному приміщенні з високою точністю.

– Підвищення теплоізоляції приблизно в два рази згідно новим нормативам і використання зональних лічильників можуть істотно скоротити витрати на електроенергію. А значить, роблять електричне опалення економічно виправданим для всіх типів об’єктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *