Зимовий сад на вашому балконі

image012Завдяки новим матеріалам, а також сучасним інженерним і технічним можливостям в області вентиляції, електричного опалення і затінювання тепер в зимовий сад можна перетворити терасу заміського будинку або засклений балкон своєї квартири.

Зимовий сад можна використовувати як їдальню на природі, оранжерею, творчу майстерню або кабінет. Форма і оснащення зимового саду повністю залежать від того, як це приміщення використовуватимуть. Тому, приймаючи рішення будувати зимовий сад на балконі або лоджії, необхідно ретельно продумати вигляд конструкції, її розміри, тип скління і безліч інших параметрів. Важливими питаннями є проблеми вентиляції і опалювання.

Зимовий сад – це досить складний організм. Він повинен відповідати таким характеристикам, як безпека конструкції, захищеність внутрішнього простору від охолоджування і перегріву, висока стійкість до атмосферних дій.

У приміщенні необхідно підтримувати постійний клімат. Інакше кажучи, температура, вологість, циркуляція повітря і світловий потік повинні забезпечувати оптимальні умови для зростання і розвитку рослин в зимовому саду. Обов’язкова наявність кондиціонера і системи опалювання (сьогодні більшість зимових садів опалені інфрачервоними обігрівачами, оскільки вони не спалюють кисень і працюють за принципом природного тепла, підтримують постійну температуру, що благотворно позначається на здоров’ї живих організмів).

Завдяки тому, що при опалюванні інфрачервоними обігрівачами немає висхідних потоків перетопленого повітря і пилу, як при конвекційному опалюванні, цей варіант опалювання стає ідеальним для зимового саду.

Правильно організована система вентиляції зимових садів повністю виключає появу парникового ефекту і конденсату. Для збільшення повітрообміну покрівельні системи мають вбудовані люки, які можуть відкриватися як уручну, так і за допомогою спеціального пульта управління. А додаткові вентилятори підсилюють круговорот повітря.

Орієнтація зимового саду по сторонах світла може бути будь-якій, від південної до північної. Велике значення мають, звичайно, архітектура самого будинку і характеристика ділянки, на якій він стоїть. Орієнтація на південь найбільш виграшна з точки зору економії енергії. В такому разі ефект теплиці виявляється максимально. Тому при використанні подібного саду як житлова кімната виникає необхідність пристрою в нім дорогих вентиляційних і затінюючих систем, оскільки інакше балкон або лоджія в сонячні дні перетворюватиметься на сауну, особливо влітку.

При північному розташуванні зимового саду він, навпаки, грає роль кліматичного буфера: вітер і холод не досягають стенів житлової частини, і результат в плані економії енергії виявляється майже таким же, як і при південній орієнтації.

Унаслідок рівномірного розсіяного світла домашній сад, звернений до півночі, створює ідеальні умови для пристрою кабінету або оранжереї. Схід – це сторона світла для сніданків, оскільки тут вже рано вранці світить сонце. Як правило, кімнатний оазис з східною орієнтацією вдень не випробовує серйозного перегріву, проте вентиляція і затінювання для нього все-таки необхідні. І навпаки, зимовий сад, обернений на захід, – для довгих, красивих вечорів. Вдень він збирає сонячне тепло, а увечері віддає його своїм відвідувачам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *